ARA Firma Arama
İMÇ'den Haberler - haberler

2012-06-08 00:00:00

TELEFON & İNTERNET YENİLEME

Çarşımızın telefon hatları Türk Telekom ve İMÇ Çarşısı işbirliği ile yenilenmekte olup fiber optik alt yapılı çok hızlı internet, tv ve telefon hizmeti başlamıştır. Çarşımızda bulunan ve kötü görüntülere yol açan sarkık kablolar artık çarşımızı rahatsız etmeyecek, yapılan çalışmalar çok yakında tamamlanacaktır. 

Çarşı esnaflarımız, kat maliklerimiz ve bağımsız bölüm kullanıcılarımızdan(kiracı) dükkanlar arası paralel hat çekilmemesini, anten kablolarının sarkık vaziyette bırakılmamasını ve yapılan yeniliklere destek vermelerini rica ediyoruz.

Çalışmalarımızın 1. Etabı olan kablolama ve fiber optik hat döşemesi tamamlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır. 2. Etap olarak eski kabloların sökülmesi ve temizliği, 3. Etap olarak da çatılarda bulunan anten ve uyduların, sarkık anten kablolarının sökülmesi vardır. TV hizmeti almak isteyen esnaflarımız Türk Telekom Tivibu hizmeti alabileceklerdir.

Çalışmalarımızla ilgili gerekli açıklama ve bilgilendirmeler duyuru ve ilanlarla yapılacaktır. Çarşımız yıkılma sürecinden kurtulmuştur, ancak çarşıyı daha iyi yerlere getirme adına ilk adımı komşumuzun atmasını beklemeyelim, kendimiz atalım, hep beraber bir ÇARŞI olalım, yeniden bir İMECE teşkil ederek İMÇ yi yenileyelim istiyoruz.Yapılmış olunan fiber optik alt yapılı hat çalışması ortalama 1.600.000TL civarında bir masrafa haiz olup çarşı esnaf ve kat maliklerimizden hiç bir ek ödeme alınmamıştır.

Daha önce yapılması planlanmış ancak başarılamamış olan bu projede İMÇ Çarşısına büyük yardım ve desteği olan Türk Telekom ailesine, Elektrik Mühendisi Ömer AKKAYA ve İMÇ Teknik Personeline Teşekkür ederiz. 

 

Telefon Santral Odalarımızın Eski Halleri;

 Telefon Santral Odalarımızın Yeni Halleri; Çalışmalar Devam Etmektedir...

Eskiden Yeniye Geçiş (Sağ taraf eski sol taraf yeni sistem)    

 Kaldırılacak, Sökülüp, Temizlenecek Hatlar;

 
   

 

 


İMÇ-Teknik