Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/imc-sureyya/public_html/include/library/DB.class.php on line 35

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/imc-sureyya/public_html/include/library/DB.class.php on line 35
İMÇ Çarşısı.
ARA Firma Arama
İMÇ'den Haberler

2018-06-11 00:00:00

8.5.2018 Tarihli Olağan Genel Kurul

8.5.2018 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul ' da Seçilen Yönetim Kurulumuz :

1 – ÖMER KEÇOĞLU      ( BAŞKAN )

2 – EROL ADAYILMAZ   ( 2. BAŞKAN )

3 – ÖMER LÜTFÜ BATU ( YÖNETİM KURULU )

4 – ABDÜL GAFUR ATAMAN  ( YÖNETİM KURULU )

5 – ÖMER DOĞANLAR ( YÖNETİM KURULU )

6 – MURAT KARCI  ( YÖNETİM KURULU )

7 – MEHMET ÖZGÖZEN  ( YÖNETİM KURULU )

8 – SÜLEYMAN TOYGAR CAMGÖZ ( YÖNETİM KURULU )

9 – MUSTAFA KAN ( YÖNETİM KURULU )

 

ve Hacı YILMAZ müdür olarak atanmıştır.

 

2013-09-24 00:00:00

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ

Esnaflarımızın Dikkatine;

Ulusal Adres Veri Tabanı'na geçilirken Eminönü Belediyesi tarafından yapılan adres değişikliğine uygun olarak bağımsız bölüm numaralandırılması aşağıdaki gibi listelenmiştir. Ancak listelerde bazı problemler yaşanmaktadır, özellikle 5. ve 6. bloklarda bazı numaralar kayıt altına alınmamıştır. Esnaflarımızın kendi bağımsız bölümlerini listelerden kontrol ederek hata ve problem varsa Fatih Belediyesi Harita Bölümü ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

Fatih Belediyesi ile gerekli temaslara geçilmiştir. Alınan bilgiye göre bir ay içerisinde adreslerin eski haline gelmesine yönelik çalışma başlatılacaktır. İMÇ Yönetimi olarak konuyla ilgili yazışmalar yapılmış olup gerekli takibat sürdürülmektedir.

Fatih Belediyesi Harita Bölümü Tel: (0212) 453 1453 - 1248 Yoğunluk nedeniyle şahsen başvuru gerekebilir.


Listelere Ulaşmak Bloğunuzu Tıklayın

 

1. Blok 4. Blok
2. Blok 5. Blok
3. Blok 6. Blok

 

 

 

2013-08-29 00:00:00

OTOPARK GİRİŞ-ÇIKIŞ SİSTEMİ

ÇARŞI ESNAFLARIMIZIN DİKKATİNE,

Otopark içerisine yabancı araç girişini engellemek, otopark güvenliğini sağlamak ve sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için otoparklarımıza ‘HGS’li Elektronik Giriş Çıkış Bariyer Sistemi’ yaptırmış bulunmaktayız. Tarafınıza verilecek olan elektronik etiketi aracınızın ön camına, otopark girişindeki alıcı antenin okuyabileceği şekilde yapıştırarak tarafınıza tahsis edilen otoparka güvenli giriş-çıkış yapabileceksiniz. Sözleşmeli yer sayınız kadar etiket, İMÇ Yönetim tarafından ücretsiz olarak verilecektir.

Tarafınıza tahsis edilen yer miktarından fazla aracınız olması durumunda, yer sayısı kadar elektronik etiket ücretsiz olarak verilecek olup, ilave araçlarınız için ücretli olarak etiket alabilirsiniz. Ancak otopark içerisine aynı anda kiraladığınız yer kadar araç koyabilirsiniz. Sözleşmeli araç sayısı kadar aracınız giriş yaptığında sistem diğer araçlarınızı almayacaktır. İçeriden aracınızın çıkması durumunda, çıkış yapan araç sayısı kadar araç girişi yapabilirsiniz. 

Tanıtma kartı (elektronik etiketi) olmayan araçların otopark içerisine girmesi ve otopark içinde yükleme boşaltma yapması yasaktır. Yükleme boşaltmalar için otopark önlerinde yükleme-boşaltma yerleri tahsis edilmiştir. Otoparklarda uzun süreli indirme boşaltmaya izin verilmeyecek olup, uzun süreli yükleme-boşaltmalar otopark önlerinde tahsis edilen yerlerde yapılacaktır.

Kapalı otoparklara LPG’li araç girişi yasaktır. LPG’li aracı olanlar alınmayacaktır. Ayrıca otoparklarımızda “vale” hizmeti bulunmamaktadır. Otoparktaki yerlerinize araçlarınızı kendinizin park yapması gerekmektedir. Personele anahtar bırakmak, emanet eşya bırakmak yasaktır. Aksi durumda İMÇ Çarşı Yönetimi olarak hiçbir sorumluluk alınmayacağı gibi bu duruma karışan personel hakkında da işlem yapılacaktır.

Otopark içerisinde malzeme, eşya, emtia bırakmak, istif yapmak ve işgaliye yasaktır, oto yerlerine sadece araç park edebilirsiniz. Otoparklarımız çarşının ortak alanları olmayıp İMÇ İşletme Kooperatifi’nin mülküdür. Dolayısıyla bırakılan emtia ve işgaliyeler özel mülkü işgal olacağından muhafaza edilmeden atılacaktır. Otopark içerisinde eşyanız, emtia veya işgaliyeniz varsa 15 gün içerisinde almanız gerekmektedir, alınmayan emtialar muhafaza edilmeden atılacaktır.

 

www.imccarsisi.com         www.imc.org.tr        www.imccarsisi.net

 

 v   İMÇ-Teknik Otopark Hizmetleri;

Otoparklarımıza HGS (Hızlı Geçiş Sistem)’li giriş çıkış bariyer sistemi yapılmıştır. Abonelerimize araç sayısı kadar ücretsiz olarak verilecek etiketleri araç ön camına yapıştırarak beklemeden otoparklarımıza rahatça giriş çıkış yapabilecekler.

Otoparklarımızdan faydalanan abonelerimizin daha konforlu ve emniyetli bir hizmet almaları için özel uygulamalar ve çözümler üretiyoruz.

ABONELERİMİZİN,

Ø OTOPARK PERSONELLERİNE ZORLUK ÇIKARMAMALARINI VE PERSONELE ANAHTAR BIRAKMAMALARINI,

Ø ABONE OLMAYANLARIN VE OTOPARKTA ARAÇ YERİ OLMAYANLARIN OTOPARKA ARAÇ BIRAKMAYA ÇALIŞMAMALARINI,

Ø ARAÇLARINI SADECE KENDİLERİNE TAHSİS EDİLEN YERLERE BIRAKMALARINI,

Ø LPG’Lİ ARAÇLA KAPALI OTOPARKLARA GİRMEMELERİNİ,

 

RİCA EDERİZ.

 

2013-08-15 00:00:00

İMÇ ÇARŞISI TANITIM

Tanıtım videosu için tıklayın...

2013-04-15 00:00:00

İMÇ SANAT ESERLERİ

 #DİRENSANATESERLERİ

 09 Temmuz 2013 Salı 11:14

Haber: Okan CAKLI                                   Haber linki için tıklayın...

 #DİRENSANATESERLERİ

 

“Yaşadığımız kentin caddelerinde, sokaklarında yürürken ünlerinden geçip gittiğimiz yapıların pek çoğunun farkına varmayız, arada bir gözümüze çarpanların da, ne zaman, ne zorlukla, kimler tarafından inşa edildiklerini düşünmeyiz.”

Mimar Doğan Tekeli’ye ait bu cümle, İstanbul’un farklı mekânlarını süsleyen sanat eserlerinin durumunu çok güzel bir biçimde özetliyor. Usta sanatçılara ait eserler adeta kaderine terk edilmiş görüntüsü veriyor. Eserlerin bu durumu, kimisi şuan hayatta olmayan sanatçılara ve sanata olan vefasızlığımızı da açığa çıkarıyor.

İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’sındaki (İMÇ) 9 eser, diğer bölgelerdeki bütün eserlerin durumunu özetler nitelikte karşımızda duruyor. Aralarında Kuzgun Acar, Bedri Rahmi Eyüpoğlu, Ali Teoman Germaner’in eserlerinin de bulunduğu İMÇ’deki eserler açık havada, korumasız bir şekilde her geçen gün yıpranıyor.

“Eserler dış etkilere karşı korumasız”

Yaptığımız araştırmada şunu gördük; Bu eserlere en son 2008 yılında bir bakım yapılmış. Kültür Bakanlığı ise tüm sorumluluğu İMÇ yönetimine bırakmış. Bu konuda görüşüne başvurduğumuz İMÇ Genel Müdürü Süreyya Şahin, Kültür Bakanlığı’nın eserlerin bütün yükümlülüğünü kendilerine bıraktığını kendilerinin de çeşitli vakıflarla irtibata geçerek eserlerin restorasyonu için çalışmalarda bulunduklarını belirtti.

 

Süreyya ŞAHİN

İMÇ Çarşısı Genel Müdürü

 

Bu çerçevede, 2008 yılında Temizlik ve Koruma Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı, İMÇ yönetimi ve Tangram ekibi birlikte eserleri temizleme çalışması yaptıklarının bilgisini veren Şahin, buranın hem caddeye açık olması hem de muhafazasız olması nedeniyle çok korunaklı olmadığını, bu nedenle diğer dış etkenlerle birlikte yağmurun ve güneşin eserleri tahrip ettiğini söyledi

 

Süreyya Şahin, ciddi bir sponsor bulunup müze gibi bir alan oluşturularak eserlerin içeriye alınması sağlanmazsa tahribatın önüne geçilemeyeceğine dikkat çekti.

Şahin eserlerin bilinirliği konusunda da şunları söyledi: İMÇ’nin faaliyet sektörünün eserlerin bilinirliğini etkiliyor. Toptancılık gibi bir görevi olan bu yerde, eserler insanların dikkatini çekmiyor. İnsanlar AVM’ler gittiği gibi buraya akın akın gelmiyor. Görmeden de bilmeleri zor bir durum.Kuşlar heykelinin bütün demirleri çürümüş

Yaklaşık yarım asırdır çarşının duvarlarını süsleyen bu eserlerden en fazla dikkati çeken Kuşlar Heykeli şu an yerinde değil. Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’ndan Seçil Erden’den aldığımız bilgiye göre, heykelin demirlerinin tamamen çürüdüğünü, bu nedenle buldukları bir sponsor katkısıyla eseri onarıma altıklarını söyledi. 8-10 hafta kadar sürecek onarımın ardından yerine tekrar konulacak olan Kuşlar Heykeli’nden sonra diğer eserler ile ilgili bakım çalışmalarını ise Erden, “Sürekli sponsor arayışları içindeyiz. Sponsor bulduğumuz ölçüde diğer eserlerin de bakımını yaptıracağız” dedi.

Bu arada Kültür Bilincini Geliştirme Vakfı’nın bakım ve onarım işinin organizasyonunu gönüllü olarak üstlendiklerini belirtmekte de fayda var.

“İMÇ’de Bulunan Eserler”

       1.BLOK

1.    Kuzgun ACAR - “Kuşlar”

2.    Füreya KORAL- Seramik Pano

3.    Bedri Rahmi EYÜBOĞLU- Mozaik Pano

4.    Eren EYÜBOĞLU - Mozaik Pano

       2.BLOK

5.    Bedri Rahmi EYÜBOĞLU - Mozaik Pano

6.    Yavuz GÖREY- Dekoratif Havuz Çeşme

       5.BLOK

7.    Ali Teoman GERMANER - Duvar Rölyefi

8.    Sadi DİREN - Seramik Pano

       6.BLOK

9.    Nedim GÜNSÜR - Atlar Mozaik Pano

 

 

  • 1