Güvenlik Hizmetleri

İMÇ Özel Güvenlik, 1 İdare/Güvenlik Amiri, 3 vardiya amiri ve 21 güvenlik personeli olmak üzere 25 kişilik güvenlik ekibi ile 7/24 hizmet vermektedir. Güvenlik birimimizin amacı, siz değerli çarşı esnafımızın can ve mal güvenliğini, 5188 sayılı özel güvenlik yasasının vermiş olduğu kanuni yetkiler çerçevesinde korumak, kollamak, dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı caydırıcı önlem almak, tehlike anında olay yerinde derhal müdahale etmek ve Devletin kolluk güçleri olan Emniyet birimleri ile olaylar hakkında koordineli çalışmaktır.

tarihce

Kat Mülkiyet Kanunu ve Yönetim Planı Çerçevesinde;

  • Ortak yerlere kat malikleri veya bağımsız bölüm kullanıcıları (kiracılar) tarafından herhangi bir işgaliye bırakılması, ortak alanlara eşya koymak veya herhangi bir şekilde kullanmak yasaktır. Ortak alanlara bırakılan  her türlü emtia ve işgaliyeler çarşı kapanış saatinden sonra güvenlik ve emniyet açısından bulunduğu yerden alınarak depoya kaldırılır. Emtia sahibi, Çarşı Yönetimi tarafından belirlenen günlük depo ücretini ödemek şartı ile emtiasını geri alabilir.
  • Kat malikleri veya bağımsız bölüm kullanıcıları (kiracılar), bağımsız bölümlerde ve ortak alanlarda, Çarşı sınırları içerisinde, hayvan besleyip bulunduramazlar, hiç bir surette gürültü, koku, hijyen vesair sebeplerle Çarşıyı etkileyecek olumsuz faaliyetlerde bulunamazlar, Çarşı içerisinde yanıcı, patlayıcı, çarşı güvenliğini tehlikeye atıcı madde bulunduramazlar.
  •  Çarşının kapalı bulunduğu saatlerde çarşıda faaliyet göstermek izne tabidir. Kapalı saatlerde çarşıdan yararlanmak isteyenler Çarşı Yönetimine yazılı olarak başvurarak izin alırlar, iznin her seferinde talep edilip ayrıca alınması şart olup, genel olarak izin verilemez.
  • Çarşıda faaliyet gösteren firma ve esnaflarımızın değişen iletişim ve adres bilgilerini güncellemeleri emniyet ve güvenlik açısından önem arz etmektedir.
  • Çarşımızda güvenlik hizmetlerinin başarısının, sadece güvenlik birimlerinin alacağı tedbirlerle sağlanamayacağı açıktır. Çarşımızda herhangi bir olay olmadan önce, kendi can ve mal güvenliğiniz için, ferdi tedbirleri almanız ve bu tedbirlere uymanız, çarşımızın korunmasına büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. Karşılaştığınız güvenlik ihlalleri ve şüpheli haller durumunda derhal güvenlik birimimize haber vermeniz önemle rica olunur.

İMÇ Çarşısı'nda 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti verilmekte midir?

İMÇ Çarşısı'nda 7 gün 24 saat güvenlik hizmeti verilmektedir. Çarşımızda her blokta bulunan güvenlik personelimiz oluşabilecek olaylara en hızlı şekilde müdehale etmeye hazırdır.

İMÇ Çarşısı'nda güvenlik kamera sistemi bulunmakta mıdır?

İMÇ Çarşısı'nda güvenlik kamera sistemi bulunmaktadır.

Güvenlik kamera sistemi her daim çalışmakta mıdır?

Güvenlik kamera sistemi her daim kayıt yaparak çarşımızda olabilecek muhtemel olayları kayıt altına almaktadır.

İMÇ Çarşısı'nda güvenlik gözlem odası bulunmakta mıdır?

Güvenlik gözlem odası bulunmaktadır ve her daim 2 personelle çarşımız sürekli gözlem altında tutulmaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda sahada bulunan güvenlik personeli ile iletişime geçilerek bilgi verilmekte yada yönlendirme yapılarak olaylara en hızlı ve etkili şekilde müdahale yapılmaktadır.

İMC DİĞER HİZMETLER

Aradığınız hizmetleri bulamıyor musunuz? Belki aşağıdaki hizmetler işinizi görebilir.